Sun & Food

EKO Kefir Sun and Food

Eko kefir

Bakterie kefirowe do wytwarzania domowego kefiru

Ze względu na nieco inny skład i pozytywny wpływ na przemianę materii, szczególnie polecany jako wspomaganie odchudzania i oczyszczania organizmu.

Podobnie jak pozostałe produkty pozytywnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego, reguluje perystaltykę jelit, poprawia trawienie i wchłanianie pokarmu.

W przypadku kefiru obok fermentacji kwasu mlekowego odbywa się tutaj lekki rozwój CO2. Ma to wpływ na efektywne przesuwanie pokarmu w jelicie cienkim.

CERTYFIKAT PL-EKO-02, ROLNICTWO UE

Masa netto: 4,9g

Goeco.bio
Obsługą zamówień sklepu leczeniezywieniem.pl zajmuje się sklep goeco.bio.
Kliknij aby zobaczyć wszystkie produkty.
Zamów

Eko kefir

Bakterie kefirowe do wytwarzania domowego kefiru

Ze względu na nieco inny skład i pozytywny wpływ na przemianę materii, szczególnie polecany jako wspomaganie odchudzania i oczyszczania organizmu.

Podobnie jak pozostałe produkty pozytywnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego, reguluje perystaltykę jelit, poprawia trawienie i wchłanianie pokarmu.

W przypadku kefiru obok fermentacji kwasu mlekowego odbywa się tutaj lekki rozwój CO2. Ma to wpływ na efektywne przesuwanie pokarmu w jelicie cienkim.

CERTYFIKAT PL-EKO-02, ROLNICTWO UE

Masa netto: 4,9g

Zawiera kultury bakterii:

Lactococcus lactis subsp.

Leuconostoc subsp.

Streptococcus thermophilus

Lactobacillus subsp.

Kefir Hefen

Kefirknollen Mikroflora


Polecany:

- jako wspomaganie odchudzania

- jako wspomaganie kuracji oczyszczających organizm

- w zaburzeniach przemiany materii

- dla osób uprawiających sport (na zmianę z jogurtem L+)

- w zaburzeniach trawienia, zgadze, wzdęciach, zaburzeniach pracy jelit

- przy zaparciach

- w chorobach przewlekłych i alergiach (na zmianę z jogurtem L+)

- przy skłonnościach do grzybicy

- dla wzmocnienia odporności (na zmianę z jogurtem L+)

Tradycyjny produkt napój orzeźwiający, w którym obok fermentacji kwasu mlekowego odbywa się lekki rozwój dwutlenku węgla, który sprzyja przesuwaniu pokarmu w jelicie cienkim.

Nie zawiera nawet śladowych ilości alergenów.

1 saszetka wystarcza na przygotowanie 1 litra jogurtu.

Produkt do wielokrotnego namnażania. Przy zastosowaniu się do zaleceń producenta i wykonywaniu regularnego namnażania zgodnie z instrukcją, proces ten można przeprowadzać przez kilka (do 6) miesięcy.

Nasze kultury bakterii zostały uznane przez rynek międzynarodowy za bezpieczne do spożycia.

Ze względu na właściwości zdrowotne, sposób dawkowania naszych bakterii może być różny w konkretnych krajach, z racji przepisów prawnych.

Produkt zgodny z Dyrektywą UE 1829/2003 i 1830/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 22.09.2003

CERTYFIKAT PL-EKO-02, ROLNICTWO UE

Masa netto: 4,9g

Z NASZEGO KEFIRU MOŻNA TEŻ ROBIĆ SER I SERWATKĘ, które nadają się do spożycia oraz celów kosmetycznych.

ZALETY EKOLOGICZNEGO DOMOWEGO KEFIRU PRZYGOTOWANEGO NA BAZIE BAKTERII KEFIROWYCH

Wspiera procesy trawienne oraz wpływa pozytywnie na perystaltykę jelit. Dzięki żywym bakteriom i zawartości kwasu mlekowego sprzyja odchudzaniu, zwalczaniu szkodliwych bakterii i grzybów, przywracając prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego oraz jego prawidłowe pH.

Zawiera dużą ilość witamin m.in. A, B₂, B₁₂, K₂. Witamina B₂ to typowa witamina młodości. Witamina B₂ bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek i wzmacnia układ nerwowy.

Zawiera m.in. dużą ilość wapnia organicznego. Wapń bierze udział w ponad 300 reakcjach zachodzących w naszym organizmie. Ma również duże zastosowanie w kosmetyce – można stosować np. przy rozstępach skórnych.

NIE ZAWIERA:

  • Składników modyfikowanych genetycznie

  • Cukru, zagęszczaczy, glutenu, ani żadnych dodatków chemicznych

  • Śladowych ilości alergenów

  • Produktów (zbóż) glutenowych, jajek, ryb, soi, orzeszków ziemnych, selera, musztardy (gorczycy), sezamu, dwutlenku siarki i dwusiarczku, skorupiaków, mięczaków, łubinu.

JAK PRZYGOTOWAĆ EKOLOGICZNY DOMOWY KEFIR

Najlepiej używać mleka pełnotłustego krowiego, koziego (nie typu UHT) lub napoju roślinnego (migdałowego, sojowego, owsianego).

Przygotuj:

Litrowy słoik (najlepiej wcześniej wyparzony) ze szczelnym zamknięciem.

Saszetkę z kulturami bakterii kefirowych.

Litr mleka lub napoju roślinnego

1. Podgrzej mleko do temperatury 42° (dotyczy mleka pasteryzowanego ze sklepu).

Mleko świeże podgrzewamy do 80°C, aby zabić obce bakterie (na powierzchni mleka pojawia się pierwszy kożuszek).

2. Przelej mleko do naczynia (np. szklanego słoika) i wystudź do temp. 42°C.

3. Otwórz saszetkę z bakteriami, wsyp do mleka i delikatnie zamieszaj. Szczelnie zamknij naczynie. Bakterie wsypujemy do mleka, które ma 42°C! W wyższej temperaturze bakterie giną.

Do mierzenia temperatury możesz użyć specjalnego termometru. Kupisz go tutaj

4. Zostaw do fermentacji od 8 do 16 godzin w temperaturze około 42°C, aż do uzyskania właściwej gęstej konsystencji. Przeważnie trwa to około 12 godz.

Aby utrzymać temperaturę 42°C, możemy wstawić słoik do garnka z bardzo ciepłą wodą sięgającą poniżej poziomu zakrętki (oczywiście wodę należy wtedy co jakiś czas wymieniać na ciepłą). Słoik możemy również wstawić do nagrzanego wcześniej piekarnika albo zawinąć w koc. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie specjalnej jogurtownicy, którą możesz kupić tutaj

Uwaga!

Jeśli nie wychodzi pierwsze namnożenie, można przetrzymać mleko nawet do 24 godz.

Po 12 godz. sprawdź, czy kefir jest gotowy — jeśli nic nie wyszło, podgrzej całość (w piekarniku lub garnku z ciepłą wodą) i znowu odstaw na kolejne maksymalnie 12 godz. do namnożenia.

PRZYGOTOWANIE WEGAŃSKIEGO DOMOWEGO KEFIRU Z NAPOJU ROŚLINNEGO

W przypadku napojów roślinnych postępujemy zgodnie z ogólną instrukcją namnażania bakterii, musimy jednak pamiętać o dwóch istotnych rzeczach:

1. Mleka roślinne nie zawierają laktozy, którą żywią się bakterie. Dlatego dodaj łyżkę cukru na 1 litr napoju (stewia, ksylitol nie będą działać!). W procesie fermentacji cukier zostanie „zjedzony” przez bakterie. Cukier dodajemy przed podgrzaniem napoju, tak, aby dobrze się rozpuścił.

2. Kefiry z napojów roślinnych wychodzą dość rzadkie, dlatego dodaj 1 łyżeczkę agar-agar na 1 litr napoju, aby konsystencja kefiru była bardziej gęsta.

Po skwaszeniu zdejmij pokrywkę i przechowuj w lodówce.

Tak przygotowany produkt nadaje się do spożycia, ale również stanowi źródło bakterii do następnego namnażania.

KOLEJNE NAMNAŻANIE

Następne namnażanie najlepiej przeprowadzić w ciągu pierwszych 3 dni, a nie później niż 7 dni od wytworzenia poprzedniego produktu (im starszy zakwas, tym gorzej się namnaża).

Na każdy litr nowo przygotowanego mleka/napoju roślinnego (wg pkt. 1 i 2) dajemy 4 łyżki poprzednio wytworzonego produktu i postępujemy dokładnie tak samo, jak w przypadku pierwszego namnażania.

Przy zastosowaniu się do zaleceń producenta i wykonywaniu regularnego namnażania zgodnie z instrukcją, proces ten można przeprowadzać przez kilka (do 6) miesięcy.

Namnożony produkt może być przechowywany w lodówce do 7 dni, w saszetce wg terminu przydatności do użycia (saszetkę należy również przechowywać w lodówce).

JAK ZACZĄĆ TERAPIĘ JOGURTOWĄ?

Terapię jogurtową rozpoczynamy od Jogurtu L+.

Dzięki zawartym w nim bakteriom zostaje przywrócona prawidłowa flora bakteryjna przewodu pokarmowego.

Szczególnie ważny jest Acidophilus, którego działanie wspomaga leczenie chorób przewodu pokarmowego spowodowanych przez Helicobacter pylori.

Po 14 dniach dołączamy Kefir.

Rano w dalszym ciągu pijemy Jogurt L+, a w południe i wieczorem Kefir.

Zawarty w kefirze dwutlenek węgla powoduje lepsze przesuwanie pokarmu w jelitach, szczególnie w jelicie grubym. Zawiera on również bardzo dużą ilość kwasu mlekowego.

Dzięki tym walorom powoduje tzw. oczyszczanie organizmu. (Pokarm, który zbyt długo przebywa w jelicie grubym, wytwarza toksyny, które dostają się do krwi. Powoduje to poranną ospałość i brak energii).

Pijemy więc rano Jogurt L+, a w południe i wieczorem Kefir, łącznie nawet 1 litr dziennie.

W krajach wschodu kefir nazywany jest „płynem rozkoszy”, ponieważ daje dużo energii.

Nadaje się dla osób wykonujących duży wysiłek fizyczny oraz dla osób w procesie odchudzania.

Szczegóły produktu

5905279349032

Pliki do pobrania

Ulotka

Pliki do pobrania (1.16M)

Komentarze do produktu

Komentarze (18)
Klasa: